44 projekty trafią do realizacji w ramach IV edycji BO. Kwota 15 mln zł zostanie podzielona na 5 projektów dużych oraz 39 projektów małych, w tym 31 wybranych przez mieszkańców oraz 8 projektów do kwoty 150 tys. zł w dzielnicach.

Czytaj więcej...

23 października miejsce po Baobabie na placu Litewskim zajmie jego następca - topola czarna. Wraz z nią pod powierzchnią placu umieszczona zostanie kapsuła czasu zawierająca symboliczne przedmioty związane z Lublinem i obchodzonym Wielkim Jubileuszem 700-lecia nadania praw miejskich.

Czytaj więcej...

Zakończyła się przebudowa stadionu lekkoatletycznego przy ul. Piłsudskiego. Obecnie trwają jeszcze ostatnie prace porządkowe i wymagane odbiory, a już 17 października wystartuje cykl imprez inauguracyjnych otwarcie obiektu.

Czytaj więcej...

Prezydenci polskich miast, ekspert ds. zarządzania procesami miejskimi Dimitrios Roussopoulos, przedstawiciele ruchów miejskich spotkają się 18 października, by porozmawiać o różnych obliczach miasta i ludziach je tworzących.

 

Czytaj więcej...

Radni Wspólnego Lublina przygotowali projekt apelu Rady Miasta Lublin do ministra środowiska, w którym zwracają uwagę na konieczność jak najszybszego zatrzymania procesu niekontrolowanej wycinki drzew.

Czytaj więcej...

Znamy koncepcję rewitalizacji i zagospodarowania doliny rzeki Bystrzycy. Zmiany obejmą ok. 1 000 ha, 50 km ścieżek rowerowych i 50 km ciągów pieszych. W dolinie powstanie m.in. 20 kładek pieszo-rowerowych, 4 plaże, 4 parki, czy 9 przystani kajakowych.

Czytaj więcej...

Radni Wspólnego Lublina przygotowali apel Rady Miasta Lublin do premier Beaty Szydło w sprawie przekazania samorządowi Lublina 17 milionów złotych w formie dotacji celowej na wprowadzenie w życie reformy szkolnej.  

Czytaj więcej...

Radni Wspólnego Lublina Piotr Kowalczyk, Mariusz Banach i Marcin Nowak przygotowali projekt stanowiska Rady Miasta Lublin w sprawie ograniczeń w ruchu pojazdów ciężarowych na miejskich drogach. - To usprawni ruch i poprawi bezpieczeństwo mieszkańców – podkreślają.

Czytaj więcej...

Zakup i dostawa 70 nowych, niskopodłogowych trolejbusów miejskich to najlepsze Zielone Zamówienie Publiczne w Polsce docenione przez Bałtycką Agencję Poszanowania Energii. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie otrzymał I. miejsce w ramach projektu Green ProcA.

Czytaj więcej...