NIEMAPA Lublin, to ilustrowany przewodnik dla rodzin. W zabawny i graficzny sposób przedstawia najważniejsze dla Lublina miejsca, kulturę, kuchnię i charakterystyczne słowa, a poprzez gry, zagadki i wyzwania zachęca do aktywnego poznawania miasta.

Czytaj więcej...

Miasto widziane z wody i miasto podziemne, podróż wehikułem czasu i spacer herstoryczny, to tylko część atrakcji, które znalazły się wśród propozycji 290 wydarzeń tegorocznej edycji Sezonu Lublin. 23 kwietnia rozpoczniemy sezon turystyczny w Lublinie.

Czytaj więcej...

Masz pomysł, jak zaprezentować Lublin i jego kulturalny potencjał? Weź udział w otwartym konkursie „Genius Loci” na działania artystyczne prezentujące Lublin we Wrocławiu między 22-29 maja 2016 roku. Projekty można zgłaszać do 29 lutego.

Czytaj więcej...

Wspólne witanie Nowego Roku na placu Litewskim stało się dla wielu lublinian niemal obowiązkowym punktem sylwestra. W tym roku o szampańską zabawę zadba Centrum Kultury w Lublinie. Początek o godz. 22.

Czytaj więcej...

Dofinansowane przez Lubelski Fundusz Filmowy projekty „Carte Blanche" w reżyserii Jacka Lusińskiego, „Panie Dulskie" w reżyserii Filipa Bajona oraz „Lustra Leszka Mądzika" w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej – Kurczuk, znalazłysię wśród kandydatów do zdobycia prestiżowej Polskiej Nagrody Filmowej ORŁY 2016 r.

Czytaj więcej...

Z okazji 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości miasto zaprasza na coroczny Narodowy Koncert Listopadowy, który odbędzie się 7 listopada o godz. 19 w Auli Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (ul. Jaczewskiego 4).

Czytaj więcej...

Tegoroczna edycja Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival obędzie się już 8-12 lipca. Przez 5 dni festiwalu w Lublinie zaprezentuje się 20 zespołów i projektów muzycznych, pojawią się artyści z aż 13 krajów świata, a na jedynych koncertach w Polsce usłyszymy między innymi Einstürzende Neubauten i Tony’ego Allena.

Czytaj więcej...

Tegoroczna Noc Kultury obfitować będzie w wydarzenia związane ze sztukami wizualnymi. Zaskoczy nas rozświetlony Żmigród, Plac po Farze czy Brama Krakowska. O estetyczne doznania zadbają wraz z Jarosławem Koziarą, Robertem Kuśmirowskim i Janem Gryką uczestnicy warsztatów Więcej światła. Nie zabraknie też dobrej muzyki.

Czytaj więcej...

W najbliższą niedzielę (24 maja) odbędzie się Rodzinna Majówka w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje, m.in. koncert, warsztaty rękodzieła, zabawy dla całej rodziny i konkursy z nagrodami.

Czytaj więcej...

Chętni do udziału w Spacerach „Lublin z Duszą” mają ostatnią szansę, by wziąć w nich udział. Dostępne są ostatnie wolne w tej edycji terminy. Trwają zapisy na dni 6 maja, 19 maja i 18 czerwca.

Czytaj więcej...