Ponad 200 bezpłatnych wydarzeń w ciągu 10 dni w ramach 69 propozycji tematycznych czeka na mieszkańców Lublina i turystów. „Sezon Lublin" - cykl imprez rozpoczynających okres turystyczny w naszym mieście – ruszył 24 kwietnia. Mieszkańcy mogą się zapisać za pośrednictwem strony www.sezon.lublin.eu lub bezpośrednio w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej.

 

Tegoroczny „Sezon Lublin" to 10 dni zwiedzania miasta, w czasie których do wyboru będzie 69 propozycji tematycznych. Ponad 6 tysięcy osób będzie mogło uczestniczyć w 218 różnorodnych wycieczkach po naszym mieście. „Sezon Lublin" startuje 24 kwietnia i potrwa do 3 maja. Na każdy dzień zaplanowanych jest od kilku do kilkunastu atrakcji. Pełna lista wydarzeń i wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej www.sezon.lublin.eu.

Zapisy na wydarzenia są prowadzone od 17 kwietnia, za pośrednictwem strony internetowej i bezpośrednio w biurze obsługi "Sezonu Lublin", które mieści się w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 1. 

Nowością tegorocznej edycji „Sezonu Lublin" jest pokazanie miasta z perspektywy smaku, czyli możliwość udziału w warsztatach lubelskiej kuchni tradycyjnej. Możliwe będzie nie tylko poznanie kultury kulinarnej naszego regionu, ale także kuchni mniejszości narodowych obecnych w naszym mieście, np. Ormian czy Tatarów. Po raz pierwszy w tym roku, mieszkańcom i turystom, zaprezentowany zostanie Lublin filmowy, który będzie można odkryć dzięki spacerom szlakiem dzieł polskiej kinematografii.

W tegoroczną edycję zaangażowane są wszystkie oddziały Muzeum Lubelskiego. Wśród atrakcji znajduje się m.in. wystawa starej fotografii w Muzeum Historii Miasta, która przybliży obraz dawnego Lublina oraz skierowana specjalnie dla najmłodszych uczestników „Sezonu Lublin" lekcja tajników pracy muzealnika w Dworku Wincentego Pola.

Jak co roku „Sezon Lublin" to także spacery szlakiem Komisarza Maciejewskiego z książek Marcina Wrońskiego, szlakiem legend lubelskich, zwiedzanie Portu Lotniczego Lublin, Piwnicy pod Fortuną, Dom Słów, Muzeum Wsi Lubelskiej czy Metropolitalnego Seminarium Duchownego. 

To również gry miejskie, wycieczki biegowe, rowerowe, spływy kajakowe lub zwiedzanie miasta. W ramach „Sezonu Lublin" organizowany jest również konkurs fotograficzny Foto Sezon 2015, w którym może wziąć udział każdy uczestnik wydarzenia, który w czasie trwania akcji zrobi zdjęcia ukazujące unikatowy i malowniczy charakter Lublina.