Miasto widziane z wody i miasto podziemne, podróż wehikułem czasu i spacer herstoryczny, to tylko część atrakcji, które znalazły się wśród propozycji 290 wydarzeń tegorocznej edycji Sezonu Lublin. 23 kwietnia rozpoczniemy sezon turystyczny w Lublinie.

 

Tegoroczny Sezon Lublin potrwa 11 dni (do 3 maja). Miasto we współpracy z 34 lokalnymi partnerami przygotowało z tej okazji specjalny program, który pozwoli na odkrywanie Lublina jakiego do tej pory nie poznaliśmy.

290 wydarzeńskierowanych do osób w różnym wieku, od juniorów po seniorów, pozwoli na ukazanie bogactwa i potencjału turystycznego miasta o 700-letniej tradycji. Zapisy ruszają w poniedziałek, 18 kwietnia.

Kolejny raz zaprosimy do poznawania smaków dawnego Lublina, mrocznych spacerów szlakiem Komisarza Maciejewskiego, zwiedzania Muzeum Wsi Lubelskiej, Metropolitalnego Seminarium Duchownego, "Piwnicy pod Fortuną", "Domu Słów" i Portu Lotniczego. Pojawią się też zupełnie nowe, zaskakujące wydarzenia jak odkrywanie tajemnic Klasztoru oo. Dominikanów w formie questingu. Uczestnicy Sezonu poprowadzą śledztwo w archiwum kryminalnym i zejdą do podziemi, by zobaczyć co kryje się pod powierzchnią Miasta Inspiracji.

W ramach Sezonu Lublin organizowany jest również konkurs fotograficzny Foto Sezon 2016, w którym może wziąć udział każdy uczestnik wydarzenia, wysyłając zdjęcia własnego autorstwa wykonane podczas imprezy.

Zapisy na imprezy prowadzone będą od 18 kwietnia za pośrednictwem strony www.sezon.lublin.eu. Możliwe będzie również zapisanie się na wydarzenia osobiście w Biurze Obsługi Sezonu Lublin, które mieści się w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy ul. Jezuicka 1-3, tel. 537 821 797 i 537 821 040.