NIEMAPA Lublin, to ilustrowany przewodnik dla rodzin. W zabawny i graficzny sposób przedstawia najważniejsze dla Lublina miejsca, kulturę, kuchnię i charakterystyczne słowa, a poprzez gry, zagadki i wyzwania zachęca do aktywnego poznawania miasta.

 

Lubelska NIEMAPA, to już czwarta z serii, po Łodzi, Rzeszowie i Wrocławiu. Skierowana jest do mieszkańców, żeby na nowo mogli odkryć miasto. Znajdziemy tam znane miejsca, takie jak Zamek Lubelski, miejsca nowe jak CSK ale także i te nieoczywiste, jak widok na Czechówkę czy Podwórko Wyobraźni. Warto wczytać się w opisy polecanych miejsc, bo zwracają uwagę na ciekawostki, a jednocześnie stanowią wyzwanie i zachętę do podjęcia kreatywnych działań.

Z NIEMAPĄ Lublin dzieciaki i dorośli będą planować własne podwórko literackie, grać w gumę czy kolekcjonować zoo z rzeźb zwierząt na lubelskich osiedlach. Lublin zauroczył autorki NIEMAPY .

NIEMAPA to również kultura miasta, dlatego nie mogło zabraknąć na niej Ilustrowanego Słowniczka Lubelaka. Zaprezentowane słowa zostały wybrane dzięki internetowej ankiecie sondażowej, w której udział wzięło blisko 3 tysiące osób. Kajtnąć się na rowerze, brejdak, ciapy czy bułka parówka to tylko niektóre z wielu charakterystycznych dla miasta słów.

NIEMAPA Lublin powstała z inicjatywy Referatu ds. turystyki Urzędu Miasta Lublin. Serię NIEMAPA wymyśliła i opracowuje Grupa Mamy - Małgorzata Żmijska oraz Joanna Studzińska razem z duetem artystów ze Studia Ładne Halo i z pomocą mieszkańców miasta.

Gdzie szukać NIEMAPY Lublin?

Urząd Miasta zamówił 10 tysięcy egzemplarzy, które będą rozdawane na organizowanych przez UrządMiasta wydarzeniach rodzinnych i spacerach dla dzieci oraz w konkursach w mediach społecznościowych. NIEMAPY szukać można również w miejskich instytucjach kultury, obiektach turystycznych a nawet w niektórych kawiarniach i hotelach. W każdej chwili można po prostu zajrzeć na stronę niemapa.pl i skorzystać z bezpłatnej wersji on-line.