Wiceprzewodniczący Rady Miasta Zbigniew Targoński od lat pasjonuje się fotografią. – Kiedyś miałem swoją ciemnię. Fascynowała mnie czarno-biała fotografia, która ma w sobie tajemnicę. Czasem myślę, by wrócić do takich zdjęć – mówi.

Kiedy zaczęła się era fotografii cyfrowej, swoją pasję odłożył na bok. – Teraz to znowu odżyło. Córka miała zajęcia z fotografii na studiach i wybraliśmy dla niej aparat. Mamy kompletny system Nikona. Robię nim zdjęcia z podróży, fotografuję pejzaże – wymienia Zbigniew Targoński. – Fotografia w moim życiu zaczęła dominować nad nartami, górami, kolarstwem, żeglarstwem, turystyką i przerosła nawet pasję motocyklową. Poza tym, jeżeli się czymś interesuję, lubię czytać na ten temat. Najchętniej kupowałbym wszystko, co ukazuje się na temat fotografii, łącznie z albumami.

Wiceprzewodniczący kolekcjonuje też stare aparaty. Jak zobaczy jakiś ciekawy okaz, to stara się go kupić. Ostatnio założył stronę internetową dotyczącą fotografii. – Chcę się dzielić z innymi swoją pasją. Zamieszczam tam oprócz zdjęć, również porady dla fotografów dotyczące m.in. sprzętu – mówi Targoński.