Prezydent Krzysztof Żuk podjął decyzję, że z pierwszym dniem kalendarzowej wiosny (21 marca) zostanie uruchomiony system Lubelskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji miłośników jednośladów będzie 400 rowerów rozlokowanych w 40 bezobsługowych stacjach.

 

Miasto liczy, że w tym sezonie Rower Miejski będzie cieszył się jeszcze większą popularnością wśród mieszkańców.

Docelowo System Lubelskiego Roweru Miejskiego zostanie w tym sezonie rozbudowany o kolejne stacje i rowery. W sumie w 2015 r. system będzie liczył 80 stacji i 800 rowerów. Aktualnie operator negocjuje z podmiotami komercyjnymi, których stacje złożą się na powiększenie systemu. 

Lokalizacje stacji zostaną wybrane w oparciu o ponad 350 propozycji, jakie miasto otrzymało od mieszkańców. Nowe najprawdopodobniej pojawią się: na osiedlach, gdzie do tej pory takich stacji nie było (np. Rudnik/Ponikwoda, nowe osiedla przy ul. Jana Pawła II), w dzielnicach, gdzie jest dość duża odległość do istniejących stacji (np. Sławin, Sławinek, Tatary), w okolicach lubelskich uczelni. Dodatkowo zagęszczone zostaną stacje w centrum miasta. Rozbudowa nastąpi najprawdopodobniej w czerwcu.