Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 roku zajęło III miejsce w Polsce i I miejsce w województwie lubelskim w opublikowanym właśnie XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2014. W krajowej czołówce liceów znalazło się także I LO im. St. Staszica.

 

Kryterium rankingu stanowiły wyniki uczniów z egzaminu maturalnego, zawodowego oraz sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Komisja analizowała wyniki 2291 liceów ogólnokształcących i 1867 techników. Spośród nich wybrano 800 najlepszych szkół w kraju.

Wg opublikowanego rankingu "Perspektyw” na pierwszym miejscu w województwie a na trzecim w kraju znalazło się Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939. - Gratuluję i dziękuję absolwentom, najlepszym uczniom, wychowawcom zeszłorocznych klas maturalnych oraz nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu - napisała Elżbieta Hanc, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych.

Najlepszym liceum ogólnokształcącym w województwie lubelskim jest I LO im. Stanisława Staszica z Lublina (21 miejsce w Polsce). Na trzecim miejscu znalazło się III LO im. Unii Lubelskiej(pozycja 66 w Polsce). Dopiero na szóstym (140 w Polsce) uplasowało się II LO im. Hetmana Jana Zamojskiego w Lublinie. To duży spadek w ubiegłym roku "Zamoy” był na drugim miejscu w Lubelskiem i 70 w rankingu ogólnopolskim.

Nagrody wręczono laureatom wczoraj podczas uroczystej gali w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.