Na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele linii Wizz Air potwierdzili, że w Lublinie powstanie ich baza operacyjna. Przewoźnik ogłosił też utworzenie nowych połączeń z naszego lotniska. Cena najtańszego biletu do Brukseli ma wynosić od 39 zł.

Od września na naszym lotnisku będzie stacjonował Airbus 320 z floty węgierskiego przewoźnika. Oznacza to, że w Lublinie powstanie baza operacyjna tych linii.

Związane jest to m.in. z likwidacją oddziału Wizz Air na Ukrainie. W wyniku tej decyzji dwa samoloty airbus A320, do tej pory wykorzystywane przez ukraińską spółkę, zostały zwolnione. Jeden z nich pozostanie jednak w Kijowie, drugi będzie miał bazę w Lublinie.

Otwarcie bazy operacyjnej to dla lotniska nowe połączenia. Jesienią z Lublina polecimy do Brukseli Charleroi, Glasgow i Doncaster. Samoloty Wizz Air do Brukseli będą kursować w poniedziałki i piątki, do Doncaster Sheffield we wtorki, czwartki i soboty. Do Brukseli polecimy już od 39 zł, a na pozostałych trasach najtańsze bilety mają kosztować już od 79 zł.

Zwiększy się też częstotliwość lotów do Londynu Luton (od 14 września) z pięciu do siedmiu razy w tygodniu oraz Oslo do czterech razy w tygodniu (od 21 grudnia).

Obecnie Wizz Air z Lublina lata do Londynu Luton i Oslo, a od maja poleci (we wtorki i soboty) do Sztokholmu. Mamy także połączenie do Frankfurtu (obsługiwane przez Lufthansę) oraz Londynu Luton (Ryanair). W październiku Ryanair przywróci też loty do Dublina.