W najbliższą niedzielę (12 kwietnia) od godz.10 po zimowej przerwie zostanie otwarty Ogród Botaniczny UMCS. Będzie czynny dla zwiedzających codziennie, do końca października - od poniedziałku do piątku od godz. 9, a w soboty, niedziele i święta od godz. 10.00.

 

W kwietniu Ogród Botaniczny można zwiedzać do godz. 18 (później czas ten się wydłuża, a następnie skraca, zależnie od długości dnia).

 

Kalendarium wydarzeń w 2015 roku

12 kwietnia – otwarcie Ogrodu dla zwiedzających

18 kwietnia, godz. 13 – Wernisaż Wystawy Fotografii Roślin i Ogrodów Zwycięzców i Laureatów Międzynarodowych Konkursów ’’International Garden Photographer of the Year. Competitions 5,6 & 7’’ (Dworek Kościuszków)

19 kwietnia – 14 czerwca - Wystawa Fotografii Roślin i Ogrodów Zwycięzców i Laureatów Międzynarodowych Konkursów ’’International Garden Photographer of the Year. Competitions 5,6 & 7’’, (Dworek Kościuszków)

Wystawa prezentowana jest w ramach obchodów 50-lecia Ogrodu Botanicznego UMCS

 

10 maja – spacer z przewodnikiem (pierwszy z cyklu niedzielnych spacerów w sezonie 2015) – „Załóż swój ogród - porady i inspiracje”; dr Agnieszka Dąbrowska

 

18 maja – Fascination of Plants Day – trzecia edycja międzynarodowej akcji „Fascynujący Świat Roślin”, która będzie odbywać się na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (EPSO – European Plant Science Organization)

24 maja – Majówka Rodzinna – wydarzenie plenerowe

7 czerwca – spacer z przewodnikiem – „Spotkanie z roślinami sucholubnymi”; dr Mykhaylo Chernetskyy

9-11 czerwca – XLIV Zjazd Polskich Ogrodów Botanicznych i Arboretów

20-21 czerwca - Lubelska Wystawa Kaktusów i Sukulentów; prezentacja lubelskich kolekcji, kiermasz roślin

5 lipca – spacer z przewodnikiem – „Odpoczynek i spoczynek w cieniu drzewa”; mgr inż. Ryszard Sawicki

lipiec/sierpień – Wystawa malarstwa pana Dariusza Króla; Dworek Kościuszków

2 sierpnia – spacer z przewodnikiem – „Jej wysokość róża”; mgr inż. Krystyna Rysiak

8 sierpnia – Wielki Dzień Pszczół – wydarzenie plenerowe

6 września – spacer z przewodnikiem – „Tęcza smaków, czyli co kryje się w barwie owoców i warzyw” mgr inż. Monika Książek i Centrum Ogrodnicze Torseed

 

13 września – „Wokół zdrowia” – wydarzenie plenerowe

4 października – spacer z przewodnikiem – „Chroniąc swoje rośliny zatroszcz się także o środowisko - nowe spojrzenie na ochronę roślin”; inż. Andrzej Wącior