Lublin rozpoczyna akcję promującą jazdę na rowerze wśród studentów i pracowników naukowych. Wykorzystując jednoślady w codziennej podróży, regularnie przez dwa miesiące, od 13 kwietnia do 12 czerwca, wygrać można różnorodne nagrody, m.in. vouchery z Nextbike Polska lub zwiedzanie Areny Lublin. Akcja skierowana jest do siedmiu lubelskich uczelni, czyli około 100 tysięcy osób.Akcja „Rowerem na uczelnię" ma na celu promocję jazdy na rowerze wśród studentów i pracowników naukowych siedmiu lubelskich uczelni (UMCS, KUL, UP, UM, Politechnika Lubelska, WSPA, WSSP). Przyjazd do pracy lub na zajęcia jednośladem będzie odpowiednio nagradzany zarówno przez organizatora (każdą z uczelni) jak i przez miasto. Planowane jest również wyróżnienie najaktywniejszej uczelni, która zachęci do jazdy na rowerze jak najwięcej studentów i pracowników.

Jak wziąć udział w konkursie?

1. Wsiąść na rower
2. Przyjechać na uczelnię
3. Wypełnić kupon i wrzucić do urny
4. Powtórzyć następnego dnia pkt 1-3
5. Czekać na wyniki losowania

Każda z uczelni organizujących akcję przewiduje różnorodne nagrody dla swoich studentów. Nagrody przyzna również miasto, m.in. przewodniki, smycze, długopisy, dzwonki rowerowe, koszulki. Do wygrania są również bilety wstępu na basen MOSiR przy ul. Łabędziej (dwie sztuki na każdą uczelnię), zwiedzanie Areny Lublin, rabaty na zakup roweru, jeden kurs na uczelnię udzielania pierwszej pomocy dla max 10 osób, warsztaty bezpiecznej nauki jazdy po mieście dla każdej z uczelni, vouchery z Nextbike Polska, nagroda niespodzianka od Ambasadora Królestwa Danii (dotyczy losowania w maju – 1 osoba z każdej uczelni).

Losowania nagród odbędą się w dniu 12 maja oraz 16 czerwca (każda z uczelni indywidualnie organizuje losowanie oraz rozmieszczenie urn).