Nowe drzewa, krzewy i kwiaty mają upiększyć Śródmieście przed wakacjami. Z myślą o pieszych miasto postawi także 70 nowych ławek. To element realizacji projektu „Nasze skwery i podwórka”.

 

W ramach projektu miasto wspólnie z mieszkańcami ul. Lubartowskiej i przyległych ulic będzie pilotażowo pracować nad poprawą estetyki tej części miasta. W przyszłych latach program obejmie kolejne ulice: m.in. Wyszyńskiego, Zamojską i 1 Maja aż do przyszłego Dworca Metropolitalnego.

Wieloletni program porządkowania Śródmieścia, oprócz inwestycji zaplanowanych w ramach nowej perspektywy UE, zakłada także prace porządkowe i poprawiające estetykę Śródmieścia. Do współpracy w realizacji tych działań miasto zaprasza gospodarzy poszczególnych ulic - mieszkańców i przedsiębiorstwa.

- Wraz z rewitalizacją Podzamcza i Błoni pod Zamkiem powstanie zupełnie nowa, przyjazna mieszkańcom przestrzeń miejska. Dziś zapraszam wszystkich mieszkańców oraz firmy i instytucje zlokalizowane przy ul. Lubartowskiej do włączenia się w proces jej tworzenia - mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

W pierwszym etapie prac przy ul. Lubartowskiej pojawią się elementy małej architektury - ławki oraz ukwiecone płotki. Powstaną także 3 rabaty - u zbiegu z ul. Kowalską. al. Tysiąclecia oraz przy ul. Biernackiego. Drugim etapem będą projekty realizowane wspólnie z mieszkańcami kamienic położonych przy ul. Lubartowskiej.

W całym Śródmieściu łącznie pojawi się 70 nowych ławek. Dodatkowo, w ramach programu „Kwitnący Lublin” na placach i przy głównych ulicach staną donice z drzewami i krzewami oraz kompozycje kwiatowe. Znajdziemy je m.in. wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia od ul. 3 Maja do Ewangelickiej, a także na pl. Zamkowym, pl. Po Farze, przy ul. Królewskiej, na skrzyżowaniach ul. Lipowej/Narutowicza, ul. Okopowa/Narutowicza, na pl. Wolności oraz przy ul. Zielonej.

Ławki i elementy małej architektury pojawią się także na pl. Łokietka, pl. Wolności oraz na pl. Kochanowskiego. Dodatkowo mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i sugestie odnośnie miejsc ustawienia ławek na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pośrednictwem Skrzynki Dialogu Społecznego.