Lublin bierze udział w II edycji ogólnopolskiej akcji „Dni otwarte Funduszy Europejskich", która promuje projekty zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych w Polsce. W całym kraju, od 7 do 10 maja, odbędą się wydarzenia prezentujące przedsięwzięcia, których nie możemy zobaczyć na co dzień.Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 7 do 10 maja 2015 r. w całym kraju odbędą się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim. Organizatorzy wydarzenia po raz kolejny chcą pokazać nie tylko te największe projekty, ale i te, które nie są znane. Dni Otwarte Funduszy Europejskich dadzą możliwość poznania miejsc, do których zwykle nie można wejść lub należy je zwiedzać tylko z przewodnikiem.

9 maja na placu Zamkowym w godz. 12 do 21.30 zaplanowano wiele atrakcji. W programie: koncert Zespołu DELUXE i Rock Music School • Występ Kabaretu Smile oraz Mariusza Kałamagi • Gwiazda wieczoru Zespół Enclose z finalistą The Voice of Poland Juanem Carlosem.

Będą też liczne konkursy i zabawy z nagrodami (do wygrania bilety wstępu do obiektów dofinansowanych z RPO WL na lata 2007-2013 m.in. Magicznych Ogrodów, ZOO w Zamościu, Muzeum na Zamku Lubelskim, Muzeum Wsi Lubelskiej, Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej, Międzyrzeckich Jeziorek), dmuchane wesołe miasteczko, pokazy strażackie. Zaplanowano również warsztaty muzyczne Rock Music School, sztuk walki, fitness, Capoeira.