23 października miejsce po Baobabie na placu Litewskim zajmie jego następca - topola czarna. Wraz z nią pod powierzchnią placu umieszczona zostanie kapsuła czasu zawierająca symboliczne przedmioty związane z Lublinem i obchodzonym Wielkim Jubileuszem 700-lecia nadania praw miejskich.

Czytaj więcej...

W maju rozpocznie się modernizacja stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego. Miasto podpisało umowę na realizację prac, które dostosują obiekt do wymagań Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych dla kategorii III A.

Czytaj więcej...

Rada Miasta zgodziła się na przyjęcie planu zagospodarowania dla terenu, na którym znajduje się dawny pedet. Na to czekał inwestor, który chce w tym miejscu zbudować nową galerię.

Czytaj więcej...

Lublinianie mogą podziwiać królewskie ptaki w zabytkowym Ogrodzie Saskim. Pierwsze 2 z 5 pawi są już w Lublinie. Pozostałe 3 dołączą do nich w najbliższym czasie. W pierwszych miesiącach (w sezonie jesiennym i zimowym) pawie będą przebywały w wolierze.

Czytaj więcej...

W Okręgu nr 1 o mandat starają się samorządowcy z krwi i kości. Wśród nich mamy trzech obecnych radnych. Zbigniew Targoński od kilku lat organizuje spartakiadę przedszkolaków, Marcin Nowak prowadzi dla najmłodszych akcję „Przyjazna zebra” i o kulturze wie wszystko, a Marcin Pogorzałek wywalczył „basen za złotówkę” dla dzieci z Bronowic. Na liście Wspólnego Lublina są ludzie z pasją, społecznicy, sportowcy i lekarze.

Czytaj więcej...

Baseny, zmodernizowane drogi, remonty szkół, miliony na kulturę – nasze miasto jeszcze nigdy tak szybko się nie rozwijało. Wspólny Lublin miał swój udział w tych historycznych inwestycjach i popierał wszystkie działania, które przyczyniły się do poprawy jakości życia mieszkańców.

Czytaj więcej...

Jak będzie wyglądał nowy Plac Litewski? Zapraszamy do obejrzenia wizualizacji placu po planowanej rewitalizacji. Projekt rewitalizacji Placu Litewskiego zostanie zgłoszony do Regionalnego Programu Operacyjnego. Inwestycja ma kosztować ok. 60 mln zł. Prace mają ruszyć wiosną.

Czytaj więcej...

Nie ma już zakazu ruchu aut na ul. Narutowicza na odcinku od ul. Okopowej do ul. Lipowej. Można tam również parkować. Remont trwał od początku maja. W tym czasie gruntownie przebudowano drogę wraz z bocznymi ulicami.

Czytaj więcej...

Radny Marcin Nowak ma pomysł, jak zaadaptować skwer znajdującego na skrzyżowaniu Krakowskiego Przedmieścia i Ewangelickiej (z tyłu popularnego murku z kwiatami). Teren znajduje się w posiadaniu Parafii Ewangelicko- Augsburskiej i od lat prosi się o zagospodarowanie. Nowe koncepcje zasypują radę parafialną i pastora.

Czytaj więcej...

Od dziś na krótkim fragmencie zamknięta dla ruchu będzie ul. Leszczyńskiego. Dodatkowo nastąpi zawężenie jezdni al. Długosza w rejonie skrzyżowania z ul. Popiełuszki. Prace potrwają do 24 sierpnia. 

Czytaj więcej...