Lublin został wybrany jako jedno z 10 najlepszych miast, które warto wybrać na cel podróży w Polsce w 2015 roku. Nasze miasto po raz pierwszy znalazło się w rankingu opracowanym przez użytkowników serwisu turystycznego, skupiającego podróżników z całego świata (Travellers' Choice) zajmując 9. pozycję. W porównaniu z rokiem ubiegłym, w tym roku, na liście nie znalazły się takie miasta jak Gdynia, Łódź, Szczecin czy Zakopane. Lublin po raz pierwszy znalazł się w rankingu 10 najciekawszych celów podróży w naszym kraju. W tym roku debiutują także Bydgoszcz, Rzeszów oraz Gdańsk. W porównaniu z rokiem ubiegłym, na liście nie znalazły się takie miasta jak Gdynia, Łódź, Szczecin czy Zakopane. Czołówka rankingu pozostaje bez zmian. Najchętniej odwiedzanym miastem jest Kraków, na drugim miejscu plasuje się Warszawa, a na trzecim znajduje się Wrocław.

Lublin został doceniony jako miasto będące centrum sztuki i kultury, posiadającym niezwykłe zabytki architektury, historyczne Stare Miasto oraz takie obiekty jak Zamek Lubelski oraz Kaplica Trójcy Świętej. Według internautów nasze miasto tętni życiem dzięki licznym festiwalom, szczególnie w miesiącach letnich.