Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Lublina. Wiktor Sz. odpowie znieważenie obywateli Arabii Saudyjskiej z powodu ich przynależności narodowej i rasowej, stosowanie przemocy wobec jednego z nich. 35-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.  

Do zdarzenia doszło podczas nocy sylwestrowej. Kilka minut po północy grupa obywateli Arabii Saudyjskiej wyszła przed blok, chcąc obejrzeć pokaz fajerwerków. Zostali zauważeni przez stojącą nieopodal grupę mężczyzn. Jeden z nich na widok obcokrajowców zaczął być agresywny, podbiegł do obywateli Arabii Saudyjskiej i zaczął ich wyzywać. Jednego z mężczyzn uderzył kilkukrotnie pięścią w twarz. Obcokrajowcy szybko uciekli do klatki swojego bloku. Kiedy po chwili napastnik zauważył, że w jednym z mieszkań na parterze zapaliło się światło, wszedł na balkon. Zaczął kopać i uderzać w drzwi balkonowe, które stłukł. Równocześnie obrażał i wyzywał obcokrajowców. Następnie uciekł.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie oraz z II komisariatu. Agresywny mężczyzna został zatrzymany w czwartek. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Lublina. Wiktor Sz. został doprowadzony do komendy, a następnie do prokuratury. Usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia obywateli Arabii Saudyjskiej z powodu ich przynależności narodowej i rasowej, stosowanie przemocy wobec jednego z nich, a także niszczenia mienia. Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.