Prezydent Lublina Krzysztof Żuk po raz kolejny znalazł się w czołówce rankingu „Newsweeka” najlepszych prezydentów polskich miast, zajmując 3 pozycję.

 

Ranking 15 najlepszych samorządowców wytypowali prezydenci miast z całego kraju. Pod uwagę brano dokonania w ciągu ostatniego roku, a także, ze względu na rozpoczęcie nowych kadencji, udane kampanie wyborcze i pierwsze decyzje. W składzie jury znaleźli się także eksperci do spraw samorządowych.

Krzysztof Żuk uplasował się na 3 miejscu, za prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem (I miejsce). Na drugiej pozycji znalazł się Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

- Czuję się zaszczycony, że po raz kolejny znalazłem się na podium rankingu najlepszych prezydentów miast Polski magazynu Newsweek – mówi Krzysztof Żuk. Dodaje, że przyznane mu po raz drugi trzecie miejsce jest potwierdzeniem skutecznej realizacji celów, jakie postawił sobie w minionej kadencji.

- Dzięki inwestycjom poczynionym w ostatnich latach Lublin należy do grona najprężniej rozwijających się miast Polski. Priorytetem na kolejne lata jest budowa, wspólnie z mieszkańcami, miasta bezpiecznego, zielonego, czystego i przyjaznego - podkreśla K. Żuk.