Stadion miejski w Lublinie laureatem prestiżowego ogólnopolskiego konkursu w dziedzinie budownictwa. Arena Lublin zajęła 2 miejsce w kategorii obiektów sportowych w jubileuszowej, 25. edycji konkursu „Budowa Roku 2014".


Nagrody przyznawane w ramach konkursu nazywane są Oskarami Budownictwa, z uwagi na wyjątkowy prestiż jakim cieszą się w branży budowlanej. Plebiscyt organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budowlanych przy współpracy Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Obiekty z całego kraju oceniane były w 9 kategoriach pod kątem jakości robót, czasu realizacji i organizacji procesu budowlanego, zastosowanych rozwiązań technologicznych, funkcjonalności, kosztów realizacji, warunków pracy i spełnienia warunków BHP oraz wpływu inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu.

Arena Lublin znalazła się w finałowej czwórce obiektów sportowych, zajmując 2 miejsce w swojej kategorii, tuż za Tauron Arena w Krakowie. Lubelski stadion wyprzedził obiekty sportowe w Toruniu i Szczecinie.

Sąd Konkursowy docenił lubelską inwestycję za spełnienie najwyższych kryteriów i standardów na poziomie realizacji, pod względem jakości robót, dobrej organizacji procesu budowy, jak również efektów wizualnych i walorów architektonicznych obiektu. Wysoką ocenę zebrały koszty i szybkie tempo realizacji obiektu. Arena Lublin powstała w ciągu 20 miesięcy.