Fot. mk

Zarząd Transportu Miejskiego od środy wprowadza wakacyjny rozkład jazdy. Więcej autobusów pojedzie nad Zalew Zemborzycki, zaś kursowanie niektórych linii trolejbusowych w centrum zostanie zawieszone. Zmiany będą obowiązywały do 31 sierpnia. Oto one.

 

1/ Zawieszenie kursowania linii trolejbusowej nr 56

2/ Utrzymanie rozkładów z okresu normalnego na liniach nr: 19, 22, 50, 73, 75 i 79 oraz na linii nr 12 i 54 w soboty i w niedziele

3/ Obsługa Zalewu Zemborzyckiego linia nr 1 – w sobotę i niedzielę wybrane kursy wydłużone do Dąbrowy linia nr 6 – w sobotę i niedzielę wybrane kursy wydłużone do Żeglarskiej linia nr 15 i 21 – we wszystkie dni tygodnia wybrane kursy wydłużone do Dąbrowy

4/ Wydłużenie kursów linii nr 22 do przystanku Pliszczyn – szkoła W rozkładzie jazdy na sobotę, niedzielę i dzień świąteczny kursy linii nr 22 kończące swój bieg przy ul. Zabytkowej zostają wydłużone do przystanku Pliszczyn – szkoła. Pojazdy będą zawracały i oczekiwały na godzinę odjazdu na parkingu przy szkole w Pliszczynie.

5/ Na liniach nr 21 i 28 obowiązują wakacyjne rozkłady jazdy dopasowane do obsługi pracowników Strefy Ekonomicznej.

6/ Na liniach nr: 13, 28 i 45 obowiązują rozkłady wakacyjne, z uwzględnieniem kursu ostatniego pociągu przyjeżdżającego do Lublina o godz. 22:55, tak aby pasażerowie tego pociągu mieli możliwość powrotu z Dworca PKP komunikacją miejską.