W ten weekend w Lublinie będziemy gościć finałowy turniej FIVB World Grand Prix – prestiżowe rozgrywki w żeńskiej siatkówce. W lubelskiej Hali Globus zobaczymy trzy najlepsze drużyny II Dywizji WGP - zespoły Holandii, Portoryko, Czech oraz reprezentację Polski. Stawką jest awans do I Dywizji.Lublin to jedyne europejskie miasto, w którym odbędą się mecze finałowe. Najlepsza czwórka rozegra w lubelskiej Hali Globus cztery spotkania: dwa półfinałowe mecze w sobotę (1 sierpnia) oraz mecz o trzecie miejsce i finałowy (2 sierpnia) w niedzielę.

Harmonogram rozgrywek:

Sobota (1 sierpnia) - mecze półfinałowe
15.00: Holandia – Czechy
18.00: Portoryko – Polska

Niedziela (2 sierpnia)
15.00 mecz o 3. miejsce
18.00 mecz o 1. miejsce i awans do I Dywizji WGP w sezonie 2016.

Bilety dostępne są za pośrednictwem strony internetowej www.ebilet.pl oraz w sklepach Empik na terenie Lublina. Transmisje rozgrywek oglądać będzie można również na antenach Polsat Sport Extra i Polsat Sport News (sobotni mecz o 18.00), wyemitują je też stacje międzynarodowe krajów uczestniczących w tym wydarzeniu.

Ubiegłoroczne Final Four II Dywizji reprezentantki Polski zakończyły na czwartym miejscu. Do tej pory biało-czerwone brały udział w Grand Prix dziesięciokrotnie, a najlepsze okazały się dla nich lata 2007 i 2010, gdy kończyły zawody z szóstą lokatą w końcowym rankingu. W tym roku sukces w postaci srebrnego medalu, zdobytego z nowym szkoleniowcem, Jackiem Nawrockim, na niedawnych I Igrzyskach Europejskich w Baku rozbudził nadzieje kibiców na lepszy wynik. Stawką jest awans do I dywizji w kolejnym sezonie.