Miasto rozpocznie przebudowę stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego. Po zakończeniu prac, miejski stadion uzupełni już istniejące zaplecze sportowe w tym rejonie tj. Basen Olimpijski, Halę Lodową i Arenę Lublin.

 

Wykonawca, wyłoniony w drodze przetargu, do połowy 2017 roku zakończy prace przy modernizacji obiektu. - Stadion będzie stanowił bazę szkoleniową dla lubelskich lekkoatletów. Będzie to kolejny nowoczesny obiekt na mapie Lublina – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W ramach projektu przebudowany i rozbudowany zostanie stadion lekkoatletyczny dając możliwość uprawiania różnego rodzaju konkurencji lekkoatletycznych, w tym biegów krótko i długodystansowych, rzutów młotem, dyskiem, oszczepem, pchnięcia kulą, skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz wielobojów lekkoatletycznych.

Obiekt zostanie wyposażony w zadaszoną trybunę na około 1400 osób, oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. W ramach projektu zostaną przebudowane drogi wewnętrzne i wybudowane 44 nowe miejsca parkingowe. Powstanie też nowy budynek administarcyjno-socjalny zawierający m.in. pomieszczenia do odnowy biologicznej, szatnie dla zawodników, toalety i pomieszczenia dla sędziów.

Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na realizację inwestycji 10 mln zł .