Latem nie polecimy Ryanairem z Lublina do Liverpoolu, jak zapowiadał Port Lotniczy Lublin. Irlandzka linia wycofała się z tej trasy tłumacząc, że ma za mało samolotów.

 

Ryanair latał na tej trasie od kwietnia 2013 roku. Ostatni samolot odleciał z Lublina do Liverpoolu 4 listopada. Mimo że połączenie cieszyło się sporym powodzeniem wśród pasażerów. Linie Ryanair zapowiadały, że to tylko zawieszenie, nie likwidacja lotów. Miały wrócić w kwietniu. Tak się jednak nie stanie.

- Połączenie z Lublina do Liverpoolu nie będzie operować w sezonie letnim – informuje Katarzyna Gaborec z Ryanaira. – W tym roku mamy ograniczoną liczbę samolotów, stąd redukowanie połączeń.

To zła wiadomość dla Grzegorza Wojciechowskiego z Lublina. – Pracuję w Liverpoolu, żona z dwójką małych dzieci jest tutaj. Gdy latał samolot na lubelskie lotnisko, byłem w domu przynajmniej raz na dwa tygodnie. Teraz to się skończyło.

Czy połączenie powróci w przyszłości? A może Ryanair planuje uruchomienie nowych lotów z Lublina? – We wrześniu spodziewamy się pierwszej dostawy ze 175 samolotów zamówionych w firmie Boeing . Wówczas będziemy zwiększać oferowanie na danych lotniskach - zapowiada Gaborec.