Zakończyła się przebudowa stadionu lekkoatletycznego przy ul. Piłsudskiego. Obecnie trwają jeszcze ostatnie prace porządkowe i wymagane odbiory, a już 17 października wystartuje cykl imprez inauguracyjnych otwarcie obiektu.

 

Nowy stadion daje możliwość uprawiania różnego rodzaju konkurencji lekkoatletycznych, w tym biegów krótko- i długodystansowych, rzutów młotem, dyskiem, oszczepem, pchnięcia kulą, skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz wielobojów lekkoatletycznych. Obiekt został wyposażony w zadaszoną trybunę na około 1400 osób, oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. W podtrybunie został wkomponowany nowy budynek zawierający m.in. szatnie dla zawodników, toalety i pomieszczenia dla sędziów.

Nowy stadion lekkoatletyczny to kolejny, po Arenie Lublin i Aqua Lublin, nowoczesny obiekt sportowy w naszym mieście, który spełnia wymogi międzynarodowych organizacji, daje możliwość organizacji imprez najwyższej rangi oraz promocji Lublina i lubelskich sportowców.

Imprezy otwarcia

We wtorek (17 października) stadion przetestują lubelscy uczniowie, którzy wezmą udział w otwartym treningu z mistrzami lekkiej atletyki: Malwiną Kopron (rzut młotem), Pauliną Gubą (pchnięcie kulą), Karoliną Kołeczek (bieg przez płotki) i Rafałem Fedaczynskim (chód sportowy).

Podczas uroczystego otwarcia stadionu (18 października) odbędą się zawody w ramach Mistrzostwa Szkół Miasta Lublin: biegi sztafetowe dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych czy licealiada.

W czwartek (19 października) zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina - stadion będzie otwarty w godzinach 16:00-20:00. Dzień później (20 października) odbędzie się otwarty trening dla biegaczy, a w sobotę (21 października) Test Coopera Lublin 2017 i otwarty trening na trampolinach. W niedzielę (22 października) stadion będzie świadkiem pierwszego Półmaratonu Lubelskiego oraz biegów najmłodszych mieszkańców miasta, których organizatorem jest Fundacja Rozwoju Sportu.

Pierwsza impreza dużej rangi – Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce zostaną zorganizowane na nowym stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego w dniach 20-22 lipca 2018 roku.

Projekt "Przebudowa i rozbudowa stadionu lekkoatletycznego wraz z zapleczem przy al. Józefa Piłsudskiego 22 w Lublinie" jest współfinansowany z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na realizację inwestycji 13 mln zł. Całkowity koszt prac budowlanych to 38 mln zł.