W poniedziałek wykonawca rozpocznie budowę ul. Zelwerowicza w Lublinie. Nowa dwupasmówka połączy ul. Choiny z Poligonową. Ma być gotowa jesienią 2015 roku.

 

Roboty zaczną się równolegle w rejonie ul. Choiny oraz przy budowie wiaduktu nad Suchą Doliną. – Głównym wykonawcą jest firma Skanska – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza.

Nowa arteria pobiegnie od skrzyżowania z ul. Choiny i Wojtasa aż do ul. Poligonowej. – Będzie mieć 1,7 kilometra. Na całej długości powstaną dwie jezdnie przedzielone pasem zieleni. Przy drodze zostaną wybudowane  chodniki i ścieżki rowerowe – dodaje Kieliszek. – To niezwykle istotna inwestycja dla Lublina, bo połączy dwa dojazdy do obwodnicy.

Zelwerowicza będzie też fragmentem obwodnicy wewnątrzmiejskiej. Na tę inwestycję czekają mieszkańcy Sławina, Sławinka i Czechowa Północnego. – Droga będzie alternatywną dla osób, które stoją obecnie w korkach na Willowej. Rozładuje ruch, ale odciąży też inne ulice na Czechowie – uważa pan Michał z Czechowa.

Budowa pochłonie 24,5 mln zł. To o prawie 13 mln zł mniej niż był gotów wydać Ratusz. Zgodnie z umową inwestycja powinna zakończyć się 31 października 2015 r., jednak wykonawca zapowiada wykonanie większości prac w tym roku. Koszt