W nocy z czwartku na piątek policjanci kilka minut po włamaniu zatrzymali sprawcę. Młody mieszkaniec Lublina wybił szybę w jednym z kiosków przy skrzyżowaniu ulic Krańcowa i Męczenników Majdanka i ukradł…..  cztery kartki walentynkowe.

Walentynki z roku na rok zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Czasami zastanawiamy się, czym obdarować ukochana osobę. Najwidoczniej podobny dylemat miał 19-letni mieszkaniec Lublina. Nietrzeźwy nastolatek prawdopodobnie chciał zrobić niespodziankę swojej ukochanej i włamał się do kiosku, przez szybę skradł... cztery kartki walentynkowe o wartości 9 zł. Wartość wybitej szyby jest znacznie większa. Właścicielka oszacowała straty na 1000 zł.

Włamywacz trafił do policyjnego aresztu, miał w organizmie 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. 19-latek odmówił składania wyjaśnień. Podejrzany dobrowolnie poddał się karze – roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz karze grzywny. Mężczyzna musi także naprawić wyrządzone szkody.