W Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego świętowano potrójny jubileusz: 55-lecie istnienia Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice”, 10. urodziny filii przy ul. Hutniczej oraz 25-lecie Zespołu Tańca Nowoczesnego „Etezja”.

 

W sobotni wieczór 28 grudnia goście uroczystej gali mogli przeżyć prawdziwą podróż w czasie. Na ogromnym ekranie przewijały się sceny z 55 lat działalności ośrodka. Wzruszeń i łez nie brakowało.

– To był dla nas bardzo ważny wieczór – mówi Aleksandra Szulc-Choma, dyrektor DDK „Bronowice”. – Osiągnęliśmy bardzo wiele, ale jeszcze więcej wciąż jest przed nami. I wciąż czujemy się młodzi oraz pełni energii.

Występy artystyczne były przeplatane wręczaniem nagród DDK „Złoty Koliber 2013”. W kategorii inwestycje w kulturę, pierwsze miejsce zajął prezydent Krzysztof Żuk.

Złoty Koliber przypadł też Aleksandrze Machowskiej-Skrockiej, dyrektor filii DDK „Bronowice” przy ul. Hutniczej. Placówka swoją działalność rozpoczęła w 2002 r. Na początku zajmowała jedno pomieszczenie, by na stałe zadomowić się w lokalu po sklepie mięsnym.

Nagrodą prezydenta Lublina uhonorowano Irenę Wodecką, która od początku działalności zespołu „Etezja” jest jego choreograem. W tym roku świętuje też jubileusz 40-lecia pracy w DDK „Bronowice”.

DDK „BRONOWICE”

Dom kultury na Bronowicach powstał w 1958 roku. W pierwszych latach prowadził formy pracy klubowej, stopniowo rozszerzając działalność o nowe formy artystyczne, edukacyjne i rozrywkowe. W roku 2003 została otwarta filia DDK w dzielnicy Tatary. Szczególny nacisk klub kładzie na pracę z dziećmi i młodzieżą z uwzględnieniem ich rozwoju, zainteresowań i uzdolnień. Obejmuje również opieką kulturalną ludzi dorosłych, proponując ciekawe i twórcze spędzanie czasu wolnego ze szczególnym uwzględnieniem aktywizacji kulturalnej seniorów. Zadania, które realizuje DDK „Bronowice” koncentrują się wokół miejskiego projektu „Lublin Europejską Stolicą Kultury.”