Już jutro od godziny 16 będzie można popływać w basenie przy ul. Łabędziej. Oficjalne otwarcie obiektu sportowo-rekreacyjnego zaplanowano na godz. 13. Będą m.in. występy zespołów muzycznych oraz grill dla mieszkańców. – Tego dnia dzieci pływają za darmo – podkreśla Marcin Pogorzałek, radny Wspólnego Lublina z Bronowic.

Budowa krytej pływalni przy ul. Łabędziej rozpoczęła się w 2010 roku. – Na początku pływalnia była budowana jako obiekt typowo sportowy, ale po konsultacjach zapadła decyzja, by poszerzyć basen o część rehabilitacyjną. Dlatego basen został przebudowany – wyjaśnia Marcin Pogorzałek.

Basen ma 25 metrów długości  Obok znajduje się miejsce do nauki pływania z brodzikiem i masażami, a także jacuzzi. Na zewnątrz wybudowano również zjeżdżalnię. W obiekcie powstało również niepełnowymiarowe boisko sportowe. – To architektoniczna perełka, która zmieni oblicze całej dzielnicy – podkreśla radny Pogorzałek. 

Radny dodaje, że w dniu otwarcia dzieci będą mogły pochlapać się w nowym basenie za darmo. - To zasługa prezydenta Lublina, a także społeczników z Bronowic.

 

W obiekcie powstają również gabinety rehabilitacyjne, m.in. do masażu, kinezyterapii, elektroterapii oraz światłolecznictwa i ciepłolecznictwa. Na ich uruchomienie trzeba będzie jednak jeszcze poczekać, najpewniej do jesieni.