Pływalnia przy ul. Łabędziej na Bronowicach już działa. Wczoraj obiekt został oficjalnie otwarty. Po uroczystości najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mogli nawet w nim popływać. – Jest fantastyczny, robi ogromne wrażenie. To basen na miarę XXI wieku – mówili zachwyceni mieszkańcy.

 

Budowa krytej pływalni przy ul. Łabędziej rozpoczęła się w 2011 roku. To mieszkańcy Bronowic na czele ze społecznikiem Adamem Głowaczem przygotowali obywatelski projekt uchwały w tej sprawie i zebrali pod nim ponad 1300 podpisów. Radni jednogłośnie poparli ich inicjatywę. 

– Na początku pływalnia była budowana jako obiekt typowo sportowy, ale po konsultacjach zapadła decyzja, by poszerzyć basen o część rehabilitacyjną. Dlatego basen został przebudowany – wyjaśnia Marcin Pogorzałek, radny klubu Wspólny Lublin. - To wielka radość, że dziś oddajemy do użytku tak piękny obiekt, który będzie służył mieszkańcom nie tylko naszej dzielnicy.

- Ta inwestycja to świetny przykład współdziałania dla dobra dzielnicy różnych środowisk, m.in. Rady Dzielnicy, parafii. Wokół tej inicjatywy udało się zgromadzić sporo ludzi dobrej woli – uważa Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin, który bardzo wspierał mieszkańców dzielnicy w staraniach o budowę basenu.

Basen ma 25 metrów długości. Obok znajduje się miejsce do nauki pływania z brodzikiem i masażami. Jest również jacuzzi. Na zewnątrz wybudowano również zjeżdżalnię. W obiekcie powstało również niepełnowymiarowe boisko sportowe. W obiekcie powstaną również gabinety rehabilitacyjne, m.in. do masażu, kinezyterapii, elektroterapii oraz światłolecznictwa i ciepłolecznictwa. Na ich uruchomienie trzeba będzie jednak jeszcze poczekać, najpewniej do jesieni.

Otwarcie pływalni - zdjęcia