Na Bronowicach w budynku basenu przy ul. Łabędziej 4 działa nowy punkt informacyjny. Co poniedziałek w godz. 16- 18 na mieszkańców czekają osoby, które udzielą informacji jak poprawnie wypełnić wniosek do budżetu obywatelskiego. A już w najbliższą niedzielę w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Peowiaków 12 pierwszy „Maraton pisania wniosków”

 

Wnioski w ramach budżetu obywatelskiego Lublina można składać do 30 czerwca. Wniosek w ramach budżetu obywatelskiego może złożyć każdy mieszkaniec Lublina powyżej 16 roku życia. - Chodzi o projekty, które mieszczą się w zadaniach własnych gminy. Należy pamiętać, że teren na którym będą realizowane musi należeć do miasta, a wykonanie wniosku musi się zamknąć w roku budżetowym - wyjaśnia Ratusz

W procedurze budżetu obywatelskiego mieszkańcy decydować będą o wydatkowaniu 10 mln zł. W ramach tej kwoty 5,5 mln przeznaczone będzie na tzw. projekty małe, których koszt realizacji nie może przekroczyć 500 tys. zł każdy. Reszta tej kwoty, tj. 4,5 mln zł, zarezerwowana jest dla projektów, których wartość mieści się w przedziale od 500 tys. zł do 1,5 mln zł.

Wnioski można składać do 30 czerwca. Strona www.obywatelski.lublin.eu zawiera wszystkie informacje niezbędne do przygotowania wniosku. Miasto zachęca także do wzięcia udziału w „Maratonie pisania wniosków", który odbędzie się w dwie niedziele: 15 i 22 czerwca, godz. 16-22 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, przy ulicy Peowiaków 12.