Przebudowa ul. Łabędziej i nowe miejsca parkingowe w tym rejonie – takie prace zleci miasto. Rozbudowany zostanie 230-metrowy odcinek od ul. Grabskiego. Ma to związek z tym, że niedawno powstał tu kompleks pływacki.

 

Przebudowa ulicy ma się zakończyć w listopadzie. Na razie stan drogi pozostawia wiele do życzenia. – Nowy kompleks jest piękny, ale dojazd do niego nie należy do przyjemności. Nawierzchnia jest zniszczona, a ulica za wąska. Jest też za mało miejsc parkingowych – mówi pani Maria z Bronowic.

Pływalnia przy ul. Łabędziej działa od końca maja. Jej budowa rozpoczęła się w 2011 roku. To mieszkańcy Bronowic na czele ze społecznikiem Adamem Głowaczem przygotowali obywatelski projekt uchwały w tej sprawie i zebrali pod nim ponad 1300 podpisów. Radni jednogłośnie poparli ich inicjatywę. 

Basen ma 25 metrów długości. Obok znajduje się miejsce do nauki pływania z brodzikiem i masażami. Jest również jacuzzi. Na zewnątrz wybudowano również zjeżdżalnię. W obiekcie powstało również niepełnowymiarowe boisko sportowe. W obiekcie powstaną również gabinety rehabilitacyjne, m.in. do masażu, kinezyterapii, elektroterapii oraz światłolecznictwa i ciepłolecznictwa. Na ich uruchomienie trzeba będzie jednak jeszcze poczekać, najpewniej do jesieni.