Radny miejski z klubu Wspólny Lublin Marcin Pogorzałek proponuje, by przez 2 godziny dziennie dzieci mogły bezpłatnie w okresie wakacyjnym korzystać z basenu przy ul. Łabędziej. Pomysł spodobał się przewodniczącemu Rady Miasta Piotrowi Kowalczykowi, który obiecał wsparcie.

 

Radny Marcin Pogorzałek uważa, że basen przy Łabędziej nie jest w pełni wykorzystany w godzinach przedpołudniowych i nie wiązałoby się to ze stratą finansową dla pływalni. – Dla dzieci i młodzieży z Bronowic byłaby to świetna alternatywa na spędzanie wolnego czasu podczas wakacji i równocześnie promocja najnowocześniejszego i najładniejszego basenu w naszym mieście – podkreśla radny.

Pływalnia przy ul. Łabędziej działa od końca maja. Jej budowa rozpoczęła się w 2011 roku. To mieszkańcy Bronowic na czele ze społecznikiem Adamem Głowaczem przygotowali obywatelski projekt uchwały w tej sprawie i zebrali pod nim ponad 1300 podpisów. Radni jednogłośnie poparli ich inicjatywę. 

Basen ma 25 metrów długości. Obok znajduje się miejsce do nauki pływania z brodzikiem i masażami. Jest również jacuzzi. Na zewnątrz wybudowano również zjeżdżalnię. W obiekcie powstało również niepełnowymiarowe boisko sportowe. W obiekcie powstaną również gabinety rehabilitacyjne, m.in. do masażu, kinezyterapii, elektroterapii oraz światłolecznictwa i ciepłolecznictwa. Na ich uruchomienie trzeba będzie jednak jeszcze poczekać, najpewniej do jesieni.