Ratusz zaprasza studentów na spacery z cyklu „Lublin z duszą”. Będą mogli spotkać się z ciekawymi ludźmi i zobaczyć miejsca, w których żyje kultura naszego miasta. Już można się zapisywać.

Przygotowane są dwie trasy. Pierwsza ma charakter kulturalno-historyczny i rozpoczyna się na Starym Mieście. Drugi spacer, prowadzący przez Śródmieście, wyróżnia tematyka społeczno-kulturalna. Podczas obu wycieczek uczestnicy spotkają się z ciekawymi ludźmi, zobaczą miejsca związane z tradycją i współczesnym Lublinem, które tworzą jego „duszę”. Trasy zostały opracowane w autorski sposób z udziałem specjalnie zaangażowanych do projektu przewodników. Daje to okazję poznania wielu ciekawostek i rozmowy ze znawcami miejskich szlaków. 

Dzięki spotkaniom organizowanym w instytucjach kultury takich jak Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Warsztaty Kultury czy Centrum Kultury studenci poznają przedstawicieli życia kulturalnego i społecznego Lublina. Atrakcją będzie też odkrywanie miasta w pracowni słynnego polskiego architekta – Bolesława Stelmacha, czy wizyta w Fundacji Sztukmistrze połączona z warsztatami żonglowania. 

Każda z grup będzie liczyła ok. 20 osób i przejdzie dwie trasy: kulturalno-historyczną oraz społeczno-kulturalną. Terminy wycieczek: 4, 6, 18 i 20 marca, 8, 10, 24 i 29 kwietnia, 6, 8, 20 i 22 maja, 3 i 5 czerwca. Wymagane są wcześniejsze zapisy: Urząd Miasta Lublin, Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów, plac Litewski 1, pokój 303, III piętro
tel. 81 466 25 12, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.