W piątek rozpoczął działalność Alter, pierwszy w Lublinie pięciogwiazdkowy hotel. Do dyspozycji gości jest 13 pokoi. Każdy z nich jest urządzony inaczej. Najwięcej trzeba zapłacić za nocleg w apartamencie imienia Piotra Bonieckiego, znanego złotnika i dawnego właściciela kamienicy.

 

Hotel Alter mieści się w XVI-wiecznej kamienicy przy ul. Grodzkiej na Starym Mieście. Jej remont trwał trzy lata. W hotelu znajduje się sala konferencyjna, niewielki bar i restauracja oraz SPA i gabinet masażu. – Są dostępne nie tylko dla gości hotelowych – zaznacza Justyna Stachowicz, która razem z mężem jest właścicielką hotelu Alter.

Każdy pokój jest urządzony inaczej. Nocleg w najtańszym pokoju kosztuje 650 zł, a w najdroższych 1500 zł. Niepowtarzalną atmosferę tworzą zachowane fragmenty zabytkowej kamienicy: piękne zdobienia sklepień, fragmenty kamiennych ścian z lubelskiej opoki i starej cegły. W hotelu można też obejrzeć zabytkowe eksponaty , które odkryto podczas prac związanych z procesem renowacji kamienicy.

Oprócz standardowych usług hotel oferuje m.in. transport z lotniska w Lublinie, a nawet z Warszawy. Goście mogą też np. wybrać rodzaj materaca, mogą dostać puchowe poduszki na którym będą spać albo zamówić kwiaty do pokoju.

 

Nowy pięciogwiazdkowy hotel – zdjęcia