W maju rozpocznie się modernizacja stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego. Miasto podpisało umowę na realizację prac, które dostosują obiekt do wymagań Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych dla kategorii III A.

 

Odnowiony stadion, razem z obiektami treningowymi przy ul. Wojciechowskiej, będzie stanowił wystarczającą bazę szkoleniową dla lubelskich lekkoatletów. Dodatkowo da mieszkańcom możliwość kibicowania podczas imprez sportowych na mistrzowskim poziomie.

Będzie to stadion kategorii III A, co oznacza że będzie można na nim rozgrywać najważniejsze zawody lekkoatletyczne, w tym mityngi międzynarodowe. Będzie wyposażony w 8-torową, 400-metrową bieżnię, oraz rzutnię kulą, rzutnię dyskiem, rzutnię młotem, stanowiska do skoku wzwyż, skoku o tyczce, skoku w dal, stanowiska treningowe. Powstanie też nowy budynek zaplecza treningowego.

W ramach projektu przebudowany i rozbudowany zostanie stadion lekkoatletyczny dając możliwość uprawiania różnego rodzaju konkurencji lekkoatletycznych, w tym biegów krótko i długodystansowych, rzutów młotem, dyskiem, oszczepem, pchnięcia kulą, skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz wielobojów lekkoatletycznych.

Obiekt zostanie wyposażony w zadaszoną trybunę na około 1400 osób, oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. W ramach projektu zostaną przebudowane drogi wewnętrzne i wybudowane 44 nowe miejsca parkingowe. W podtrybunie zostanie wkomponowany nowy budynek administarcyjno - socjalny zawierający m.in. pomieszczenia do odnowy biologicznej, szatnie dla zawodników, toalety i pomieszczenia dla sędziów.

Wykonawcą prac będzie wyłonione w drodze przetargu konsorcjum firm: Budimex S.A. i Tamex Obiekty Sportowe S.A. Koszt prac wyniesie około 37 mln zł.