18-latka wraz ze swoimi nieletnimi kompanami odpowie za rozbój oraz pobicie. Na ul. Lubartowskiej zaatakowali stojące na przystanku kobiety.

 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek wieczorem na jednym z przystanków przy ul. Lubartowskiej w Lublinie. Do oczekujących na autobus dwóch młodych kobiet podeszła 18-latka. Nieznajoma chciała 2 zł na bilet, kiedy spotkała się z odmową do akcji wkroczyli jej współtowarzysze  - trzy nieletnie dziewczyny w wieku 14, 15 i 16 lat oraz ich 16 letni kompan.

Cała grupa zaatakowała kobiety bijąc je po głowie i szarpiąc  za włosy. Jednej  z nich skradziono torebkę wraz z dokumentami, portfelem i telefonem komórkowym. Sprawcy uciekli w stronę Starego Miasta. Powiadomieni o zdarzeniu policyjni wywiadowcy rozpoczęli poszukiwania.

Kilkanaście minut później w jednej z bram przy ul. Noworybnej policjanci odnaleźli odpowiadających rysopisom młodych ludzi.  Wszyscy zostali zatrzymani i przewiezieni na I komisariat. Funkcjonariusze odzyskali również skradzioną 21-letniej kobiecie torebkę.

Po wykonaniu czynności nieletni sprawcy zostali przekazani prawnym opiekunom. 18-letnia Marlena P. trafiła do policyjnego aresztu, a wczoraj doprowadzona została do prokuratury. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosowało wobec podejrzanej tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.