Dwaj 19-latkowie zaczepili dwóch mężczyzn przechodzących Krakowskim Przedmieściem. Byli agresywni i popychali napotkanych mężczyzn. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

 

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w centrum Lublina. Dwaj młodzieńcy zaczepili przechodzących ulicą mężczyzn. Chcieli, aby poczęstowali ich papierosem. Potem zażądali pieniędzy i portfeli. Zaczęli popychać pokrzywdzonych i im się odgrażać.

Gdy jeden z mężczyzn przewrócił się na chodnik, drugi wykorzystał nieuwagę napastników. Widząc przejeżdżający w pobliżu radiowóz, wybiegł na ulicę i zaczął wzywać pomocy. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i zatrzymali sprawców. Okazało się, że obaj napastnicy byli pijani. Trafili do policyjnej celi.

Zatrzymani to Piotr P. i Mateusz G. z Lublina. Usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju. Przyznali się do zarzucanych im czynów. Dziś policjanci zwrócą się do prokuratury, aby ta wystąpiła z wnioskiem do sądu o tymczasowy areszt. Za usiłowanie rozboju grozi im do lat 12 więzienia.