Policjanci z I komisariatu zatrzymali mężczyznę, który wybił dwie szyby w oknach jednego z banków przy Krakowskim Przedmieściu. Tłumaczył, że to zrobił, gdyż nie mógł wypłacić pieniędzy z bankomatu.

 

Wczoraj do I komisariatu policji zgłosił się przedstawiciel jednego z banków. Poinformował o uszkodzeniu dwóch szyb w oknach jednej z placówek przy Krakowskim Przedmieściu. Do zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem.

Młody mężczyzna próbował wypłacić z bankomatu pieniądze. Gdy transakcja okazała się niemożliwa, swoją złość postanowił wyładować na szybach w oknach budynku banku. Kopiąc i uderzając uszkodził dwie witryny. Wartość wybitych szyb to 2 tys. złotych.

Policjanci zabezpieczyli monitoring. Przy współpracy z bankiem szybko dotarli do sprawcy. Został zatrzymany kilka godzin po złożonym zawiadomieniu. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Lublina.

Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, przyznał się do winy. Wyjaśnił, że był pod wpływem kilku wypitych piw i gdy okazało się, iż nie może wypłacić pieniędzy, bardzo się zdenerwował. Nie zastanawiając się zaczął kopać w okna.

Za uszkodzenie mienia grozi mu nawet do 5 lat więzienia .