Święty Walenty jest nie tylko patronem zakochanych. 14 lutego „swój” dzień obchodzą także osoby cierpiące na padaczkę. Ulotki na temat tej ciężkiej choroby rozdawali w piątek mieszkańcom Lublina radny Marcin Nowak oraz Barbara Lisek, prezes lubelskiego Stowarzyszenia Chorych na Padaczkę. 

Dzień Świętego Walentego to nie tylko święto zakochanych. – Święty Walenty to również patron chorych na epilepsję. W związku z tym, od kilku lat tego dnia uczestniczę w akcji „Zauważ mnie” organizowanej przez Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – mówi Marcin Nowak, radny z klubu Wspólny Lublin. – Poprzez tę akcję chcemy pokazać mieszkańcom, że chorzy na padaczkę to tacy sami ludzie, jak my.

Od godz. 12 do 13 przed lubelskim Ratuszem rozdawano ulotki, zawierające informacje czym jest padaczka, jak należy reagować na ataki epileptyczne i w jaki sposób aktywizować zawodowo cierpiących na tę chorobę. – Chcemy przybliżyć mieszkańcom Lublina problemy chorych na padaczkę. Żeby umieli np. udzielić im pierwszej pomocy, bo wiedza na ten temat jest niewystarczająca – podkreśla Barbara Lisek, prezes lubelskiego Stowarzyszenia Chorych na Padaczkę.