Nie udała się dwóm nieletnim mieszkańcom Lublina próba kradzieży. Jednego ze złodziei rozpoznał policjant z Lublina. Mimo że był po służbie, ruszył w pościg za złodziejem. Drugi z nieletnich amatorów łatwego zarobku został zatrzymany w sklepie. Zarówno 15-latek, jak i jego 16-letni kompan wchodzili już w konflikt z prawem.

 

W poniedziałek około godz. 14 na ul. Narutowicza z jednego ze sklepów wybiegł młody chłopak. W tym czasie nieopodal przechodził policjant z Komendy Miejskiej Policji, na co dzień pracujący w wydziale zajmującym się przestępczością nieletnich. Mimo że miał wolne, zareagował błyskawicznie. Rozpoznał uciekającego nastolatka. Mieli już „ przyjemność” spotkać się z racji tego, że nieletni wchodził wcześniej w konflikt z prawem.

Mundurowy ruszył za nim w pogoń,15-latek nie miał szans na dalszą ucieczkę. Policjant wraz z młodym mieszkańcem Lublina wrócili do sklepu, z którego kilka minut wcześniej chłopak wybiegł. Tan znajdował się kolega 15-latka. Jak się okazało obaj usiłowali skraść dwie paczki kawy.

Policjant powiadomił swoich kolegów, a ci przewieźli 15 i 16-latka na komisariat. Zarówno jeden, jaki i drugi z nieletnich wchodzili już w konflikt z prawem. maja na sumieniu kradzieże za kradzieże.