Ukradł pieniądze z apteki przy ul. Obywatelskiej i włamał się do szpitalnej stołówki. Policjanci właśnie zatrzymali 26-letniego Tomasza G. Mężczyzna już wcześniej wchodził w konflikt z prawem.

Policjanci z II komisariatu policji zatrzymali we wtorek w jednym z mieszkań przy ul. Lubartowskiej 26-letniego Tomasza G. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna jest sprawcą kradzieży, do której doszło w styczniu. W nocy 18 stycznia przez niedomknięte okienko wszedł do środka jednej z aptek przy ul. Obywatelskiej w Lublinie. Złodziej odnalazł leżące w szufladzie i kasie pieniądze z utargu. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę 1300 zł.

Policjanci ustalili, że 26-latek ma na swoim koncie także dwa inne przestępstwa. Złodziej dwukrotnie włamał się do pomieszczeń stołówki szpitala przy ul. Biernackiego w Lublinie.  Zabrał wtedy ze środka m.in. słodycze, kawę i inne artykuły spożywcze.

W przeszłości mężczyzna odpowiadał za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz za popełnione włamania i kradzież odpowiadał będzie w warunkach tzw. recydywy. Po uzgodnieniu z prokuratorem podejrzany dobrowolnie poddał się bezwzględnej karze pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 6 miesięcy oraz karze grzywny.