Za podpalenie kontenerów na śmieci odpowie 43-letni lublinianin. Został zatrzymany chwilę po tym jak spowodował pożar. Jak się okazało, mężczyzna tylko w tym miesiącu trzykrotnie podłożył ogień w kontenerach na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie.

 

W niedzielę kilka minut po godz. 5 doszło do pożaru kontenera na śmieci przy Krakowskim Przedmieściu. Kiedy na miejsce przyjechali policyjni wywiadowcy strażacy dogaszali pożar. Na miejscu byli też pracownicy ochrony, którzy wskazali policjantom stojącego nieopodal mężczyznę. Z ich relacji wynikało, że to on wrzucił do śmietnika palący się niedopałek.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na I komisariat. To 43-letni Tomasz W. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie także dwa inne podpalenia. W sumie 43-latek trzykrotnie w ciągu ostatniego miesiąca podpalał o tej samej godzinie, śmietniki stojące przy Krakowskim Przedmieściu.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło 9 lutego, następnie 16 i ostatni 23 lutego. Później sam powiadamiał o zdarzeniu Straż Pożarną. 43 latek nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Podejrzany usłyszał już zarzut. Dobrowolnie poddał się karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, grzywnie oraz obowiązkowemu naprawieniu szkody.