Spacer z wózkiem po Lublinie to akcja przygotowana przez Fundację Aktywni Rodzice. Jej celem jest umożliwienie zwiedzania naszego miasta przez pchających wózki, czyli rodziców z najmłodszymi dziećmi i najmłodszych turystów, którzy długie trasy także często pokonują w wózku: dzieci w wieku 2 -3 lata.

 

Na stronie Fundacji Aktywni Rodzice pojawiły się już dwie trasy: „Symbole naszego miasta” oraz „Plac Litewski”. Podczas pierwszej z nich poznajemy symbole naszego miasta. – Zwrócimy uwagę dzieci na takie słowa jak herb, symbol, prezydent, ratusz, hejnał, trąbka. Dla dzieci 2-3 letnich wprowadzamy skojarzenia, które głęboko zapadną im w pamięć – mówią organizatorzy.

Podczas drugiej trasy poznamy miejsca związane z uroczystościami państwowymi i patriotycznymi. Organizatorzy zalecają, by zwrócić uwagę dziecka na flagi narodowe, porozmawiać o kolorach. Sugerują też wspólne zabawy rodziców z pociechami: liczenie gołębi, karmienie ich przyniesionym ziarnem. Chwilę relaksu zapewni Wam odpoczynek przy fontannie, która może być okazją do edukacji ekologicznej.

Szczegóły na stronie Fundacji