W najbliższą środę i piątek w związku z uroczystościami odbywającymi się w centrum miasta wystąpią zmiany w organizacji ruchu. 13 sierpnia odbędzie się „Inauguracja Biegów Caritas", a 15 sierpnia zaplanowano obchody Święta Wojska Polskiego. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

 

W środę (13 sierpnia) odbędzie się „Inauguracja Biegów Caritas". Między godz. 16.20 a 16.40 uczestnicy będą biec na trasie z pl. Łokietka do Ogrodu Saskiego (brama przy skrzyżowaniu z ul. Lipową) poprzez ul. Krakowskie Przedmieście. Ruch na trasie biegu będzie ograniczony, a na skrzyżowaniach całkowicie wstrzymany przez służby policyjne.

W piątek (15 sierpnia) w związku z obchodami odbędzie się przemarsz kolumny uczestników uroczystości z Kościoła Garnizonowego na pl. Litewski. Kolumna przejdzie Al. Racławickimi i ul. Krakowskie Przedmieście. W miejscu skrzyżowań ruch zostanie wstrzymany, a nad bezpieczeństwem w ruchu będzie czuwać policja i Żandarmeria Wojskowa.

Poza tym, od godz. 10 do godz. 13.30 zamknięte będą: ul. Kapucyńska i ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Kapucyńskiej oraz na czas przejścia pododdziałów po defiladzie ul. 3 Maja na odcinku od ul. I Armii Wojska Polskiego do ul. Krakowskie Przedmieście. Postój pojazdów towarzyszących uroczystości będzie odbywał się na jednym z pasów jezdni ul. Kapucyńskiej.

Pojazdy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazdy.