Dwaj podejrzani o napad na 26-letniego mężczyznę usłyszeli już zarzuty. Prokurator wystąpił z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie.

 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek po godzinie 20. na ulicy 1 Maja w Lublinie. Do idącego chodnikiem 26-latka podeszło dwóch nieznanych mu mężczyzn, którzy zaczęli go zaczepiać. Następnie zażądali, aby oddał im telefon lub pieniądze.

W pewnym momencie jeden z nich przycisnął 26-latka do ściany, natomiast drugi przeszukał mu kieszenie. Sprawcy zabrali dwa telefony komórkowe oraz pieniądze w kwocie 1500 złotych. Jak się okazało, jeden z telefonów pokrzywdzony kupił chwilę wcześniej w pobliskim lombardzie.

Napadnięty o zdarzeniu poinformował policję. Wczoraj funkcjonariusze namierzyli sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 32 i 38 lat, którzy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i trafili do policyjnej celi. Usłyszeli zarzut rozboju. Za to przestępstwo odpowiedzą w warunkach recydywy, w przeszłości byli już karani za rozboje. Dziś zostaną doprowadzeni do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Obu mężczyznom grozi do 12 lat więzienia, w przypadku recydywy kara może być dodatkowo zaostrzona.