Lublinianie mogą podziwiać królewskie ptaki w zabytkowym Ogrodzie Saskim. Pierwsze 2 z 5 pawi są już w Lublinie. Pozostałe 3 dołączą do nich w najbliższym czasie. W pierwszych miesiącach (w sezonie jesiennym i zimowym) pawie będą przebywały w wolierze.

Czytaj więcej...

Od dziś na krótkim fragmencie zamknięta dla ruchu będzie ul. Leszczyńskiego. Dodatkowo nastąpi zawężenie jezdni al. Długosza w rejonie skrzyżowania z ul. Popiełuszki. Prace potrwają do 24 sierpnia. 

Czytaj więcej...

Mieszkańcy dzielnicy Wieniawa od dłuższego czasu zabiegają o stworzenie miejsca, gdzie mogliby się spotykać. Zdaniem radnego Marcina Nowaka, powinien powstać Dom Kultury przy ul. Zuchów. – Zamierzam zawrzeć tę propozycję w moich wnioskach do budżetu – zapewnia radny.

Czytaj więcej...

Trwa akcja „Przyjazna Zebra”, autorski pomysł Marcina Nowaka, radnego klubu Wspólny Lublin. Radny wraz z ogromną pluszową zebrą odwiedza lubelskie przedszkola i szkoły podstawowe. W ten sposób w atrakcyjny sposób dzieci dowiadują się o bezpieczeństwie na drodze. Dziś akcja trafiła do dzieci z Przedszkola nr 19.

Czytaj więcej...

Miasto sprzedało właśnie działkę u zbiegu ul. Leszczyńskiego i Długosza, na której kiedyś istniało boisko do piłki ręcznej. Za uzyskane pieniądze zostanie wyremontowany stadion Lublinianki.

Czytaj więcej...

Plansza z regulaminem została zamontowana przy głównym wejściu do parku. Wkrótce ma się też pojawić przy pozostałych. Do Ogrodu Saskiego nie wolno wprowadzać psów. Zmiany dotyczą też rowerzystów, którzy nie mogą jeździć po wszystkich alejkach.

Czytaj więcej...

Plac w centrum dzielnicy Wieniawa nie wygląda najlepiej. – To wielki wstyd dla Lublina. Konieczne jest pilne zagospodarowanie tego terenu na potrzeby mieszkańców. Złożę w tej sprawie interpelację – zapowiada Marcin Nowak, radny Wspólnego Lublina.

Czytaj więcej...

Ogród Saski będzie otwarty całą dobę. Nie będzie można na jego teren wprowadzać psów z wyjątkiem przewodników. Jazda rowerem będzie dozwolona jedynie po wyznaczonych alejkach. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci do 10 lat. Tak zdecydowali radni podczas czwartkowej sesji.

Czytaj więcej...

Na gorącym uczynku wpadli dwaj mężczyźni w wieku 26 i 30 lat oraz ich 27-letnia wspólniczka. Zostali zatrzymani na klatce schodowej w jednym z bloków w Lublinie chwilę po włamaniu do piwnic.

Czytaj więcej...

Ogród będzie otwarty całą dobę. Nie będzie można na jego teren wprowadzać psów z wyjątkiem przewodników. Jazda rowerem będzie dozwolona jedynie po wyznaczonych alejkach. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci do 10 lat. Ale regulamin muszą jeszcze zatwierdzić radni.

Czytaj więcej...