Występy dzieci z Przedszkola Bajkolandia w Lublinie oraz pokaz Zespołu Pieśni i Tańca Dąbrowica – to główne atrakcje, jakie przygotowano z okazji Dnia Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej imienia Matki Teresy z Kalkuty przy ulicy Głowackiego.

21 stycznia obchodzony jest Dzień Babci, a dzień później Dzień Dziadka. Z tej okazji lubelskie Domy Pomocy Społecznej organizują wspólne spotkania dzieci i seniorów. Spotkanie w Domu Pomocy Społecznej imienia Matki Teresy z Kalkuty przy ulicy Głowackiego w Lublinie rozpoczęło się o godz. 10.30. – Mamy 115 podopiecznych, ale zaprosiliśmy też seniorów z dzielnicy Wieniawa – mówi Jarosław Zyśk, dyrektor Domu Pomocy Społecznej. – Dla naszych babć i dziadków zaśpiewają i zatańczą dzieci z zaprzyjaźnionego z nami Przedszkola Bajkolandia w Lublinie oraz wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Dąbrowica.

Specjalny program artystyczny przygotowały przedszkolaki. – Będziemy mówić wierszyki. Długo się przygotowywaliśmy, aż od jasełek. Nie było łatwo – mówi 4-letnia Ola, jedna z małych artystek.

Na koniec dzieciom podziękowały m.in. wiceprezydent Lublina Monika Lipińska oraz Jadwiga Mach z klubu Wspólny Lublin, przewodnicząca Komisji ds. Rodziny. - Dzieci przygotowały fantastyczny program artystyczny. Pokazały, że jest możliwa międzypokoleniowa integracja - mówi radna Jadwiga Mach. - To jest wielka wartość, że mamy babcie i dziadków i możemy czerpać z ich ogromnej wiedzy i doświadczenia. 

 

Dzień Babci i Dziadka - galeria zdjęć