Ogród Saski będzie otwarty przez całą dobę, ale nie będzie można w nim wyprowadzać psów. W czwartek miasto zaprezentowało szczegóły nowego regulaminu najstarszego miejskiego parku. Mieszkańcy mogą teraz do niego zgłaszać swoje uwagi.

Przez ponad półtora roku trwała rewitalizacja Ogrodu Saskiego. W tym czasie był on zamknięty dla mieszkańców. Od momentu, gdy został ponownie otwarty w grudniu, Ratusz zastanawiał się, czy park zamykać na noc, by wyeliminować przypadki wandalizmu. W tej sprawie były prowadzone konsultacje z radami dzielnic. 

W czwartek miasto zaprezentowało nowy regulamin parku, gdzie znajduje się zapis, że Ogród Saski będzie otwarty przez całą dobę. W parku jest 18 kamer podłączonych do monitoringu. W parku nie będzie można wyprowadzać psów, z wyjątkiem psów przewodników towarzyszących osobom niewidomym.

Projekt regulaminu będzie przedstawiony w formie projektu uchwały i skierowany na sesję Rady Miasta. Wcześniej zostanie poddany do dyskusji mieszkańców. Uwagi dotyczące regulaminu można  zgłaszać: osobiście podczas otwartego spotkania dotyczącego regulaminu Ogrodu Saskiego (5 lutego, godz. 17 – sala obrad Rady Miasta), mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  bądź korzystając ze strony www.dialog.lublin.eu. Uwagi można zgłaszać do 9 lutego.