Na gorącym uczynku wpadli dwaj mężczyźni w wieku 26 i 30 lat oraz ich 27-letnia wspólniczka. Zostali zatrzymani na klatce schodowej w jednym z bloków w Lublinie chwilę po włamaniu do piwnic.

 

Policjanci z IV komisariatu patrolujący w nocy z piątku na sobotę rejon osiedla Wieniawa zauważyli na klatce schodowej budynku przy ul. Legionowej dwie podejrzanie zachowujące się osoby. Po sprawdzeniu okazało się, że mają przy sobie różne przedmioty i  łom. W piwnicy tego bloku był jeszcze jeden mężczyzna. Żadna z osób nie potrafiła wyjaśnić pochodzenia rzeczy w postaci różnych narzędzi.

Funkcjonariusze sprawdzili piwnice w przyległych blokach i ustalili, że doszło do 3 włamań. Podejrzani dwaj mężczyźni oraz będąca z nimi  kobieta zostali zatrzymani. Dodatkowo podczas przeszukania policjanci ujawnili przy jednym z mężczyzn umowy lombardowe.

Wczoraj funkcjonariusze odwiedzili lombardy i zabezpieczyli wymienione w umowach przedmioty, m.in. rower o wartości około 1500 złotych pochodzący z włamania do piwnicy przy ul. Koncertowej, czy telefon komórkowy, który pochodzi z rozboju dokonanego na terenie Puław. Ponadto policjanci ustalili, że sprawcy mają na koncie również kradzież z włamaniem do piwnic przy ul. Zuchów, skąd skradli elektronarzędzia wartości prawie 3 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni byli już wcześniej karani za kradzieże. Cała trójka odpowie za kradzieże z włamaniem, za co grozi do 10 lat więzienia. Dziś zostaną doprowadzeni do prokuratury, a następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.