Plansza z regulaminem została zamontowana przy głównym wejściu do parku. Wkrótce ma się też pojawić przy pozostałych. Do Ogrodu Saskiego nie wolno wprowadzać psów. Zmiany dotyczą też rowerzystów, którzy nie mogą jeździć po wszystkich alejkach.

 

Ścieżka dla rowerzystów zaczyna się przy głównym wejściu, od strony ulicy Lipowej. Cykliści muszą przejechać obok stawów, potem wzdłuż ulicy Leszczyńskiego. Z ogrodu wyjadą wyjściem znajdującym się przy al. Długosza. Od tej zasady jest jeden wyjątek – dzieci na małych rowerkach mogą jeździć wszędzie.

Obowiązuje też zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego, z wyjątkiem psów przewodników. Ten punkt wzbudził największe kontrowersje wśród mieszkańców miasta. Jego przeciwnicy złożyli nawet protest w Ratuszu. Za wejście z psem do parku grozi mandat nawet do 500 zł.

Przez ponad półtora roku trwała rewitalizacja Ogrodu Saskiego. W tym czasie był on zamknięty dla mieszkańców. Od momentu, gdy został ponownie otwarty w grudniu, Ratusz zastanawiał się, jakie rozwiązania w nim wprowadzić. W tej sprawie były prowadzone konsultacje z radami dzielnic i mieszkańcami.