Do mieszkańców dzielnicy Konstantynów trafiło w ubiegłym tygodniu ok. 4 tysiące listów. Rada Dzielnicy prosi ich, by zgłaszali swoje propozycje, na co wydać swoją rezerwę w kasie miejskiej na rok 2015.

Czytaj więcej...

Rozwiązanie problemów komunikacyjnych mieszkańców, zagospodarowanie Parku Rury, nowa szkoła i przedszkole w dzielnicy Szerokie, utworzenie domu pomocy dla seniorów czy zagospodarowanie zaniedbanych obszarów zielonych – to potrzeby tej części miasta. Ludzie Wspólnego Lublina znają te problemy, bo słuchają mieszkańców.

Czytaj więcej...

Najważniejszą inwestycją, zarówno ze względów komunikacyjnych, ale też bezpieczeństwa była przebudowa skrzyżowania al. Kraśnickiej z ul. Bohaterów Monte Cassino. Od kilkunastu miesięcy jeździmy idealnie równą ul. Filaretów i Krochmalną, mamy odnowione szkoły, a nasze dzielnice w ciągu ostatnich lat nabrały blasku. 

Czytaj więcej...

Rozpoczęły się pracy przy budowie ostatniego odcinka chodnika na ul. Romanowskiego na odcinku od. skrzyżowania z ul. Borelowskiego do ul. Bohaterów Monte Cassino. Budowa sfinansowana została ze środków pochodzących z rezerwy celowej przyznanej Radzie Dzielnicy Konstantynów w 2014 roku.

Czytaj więcej...

Odnowiony budynek, bezpieczeństwo uczniów, ciekawe projekty edukacyjne, dwujęzyczna sekcja hiszpańska – to nie jedyne atuty IX Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. O tym, w jakim stanie zostawia szkołę swojemu następcy zapytaliśmy Zofię Bielecką, dyrektora placówki.

Czytaj więcej...

W ramach Projektu Aktywne Miasto Lublin w środę o godz. 9 w Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Lublinie przy ul. Paśnikowskiego 6 odbędą się warsztaty, które poprowadzi Aleksandra Iwańska z Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. Tematyka zajęć związana będzie z świadomością praw i obowiązków obywatelskich a także budżetem obywatelskim.

Czytaj więcej...

To były wzruszające chwile. Z okazji 50-lecia Przedszkola nr 36 "Tęczowa Łąka" na LSM w Lublinie spotkały się trzy pokolenia wychowanków: równolatkowie placówki ich dzieci i wnuki. Nie zabrakło gratulacji i wspomnień.

Czytaj więcej...

Budowa chodników przy ul. Romanowskiego, montaż progów zwalniających na ul. Struga, czy włączenie do sieci miejskiego monitoringu placu zabaw przy ul. Romanowskiego – to tylko niektóre inwestycje, które zostaną zrealizowane w tym roku w dzielnicy Konstantynów.

Czytaj więcej...

Inwestycje o wartości 15 mln zł, mnóstwo wydarzeń kulturalnych, m.in. organizacji pierwszego Dnia Sąsiada – to najważniejsze wydarzenia ubiegłego roku w dzielnicy Konstantynów. Zarząd Dzielnicy właśnie podsumował 2013 rok.

Czytaj więcej...

Czy mieszkańcy dzielnicy LSM mogą czuć się bezpiecznie, jakie zgłaszają problemy i jak miasto może pomóc w ich rozwiązaniu – o to dopytywał policjantów wiceprezydent Grzegorz Siemiński podczas spotkania w czwartek w IV komisariacie policji. Okazuje się, że największą bolączką jest nadmierny ruch na ul. Wallenroda. Jedynym wyjściem byłaby zmiana organizacji ruchu w tym miejscu.

Czytaj więcej...